Zapoznaj się z etapami powstawania projektu we współpracy ze mną:
1. WYCENA
Zanim przystąpimy do pracy, muszę wycenić projekt. W tym celu proszę o wysłanie inwentaryzacji/wymiarów/ rzutów od dewelopera pomieszczeń, którymi będę miała się zająć. Jeśli moja oferta będzie Ci odpowiadać, podpisujemy umowę i przystępujemy do współpracy.
2. INWENTARYZACJA
Jest to dokładny pomiar wnętrza, oraz wszystkich instalacji. Jeśli mieszkanie jest jeszcze w budowie i nie ma możliwości wykonania inwentaryzacji, to bazuje na rysunkach dostarczonych przez dewelopera, a potem ewentualnie koryguje wymiary. Jeśli nasza współpraca ma charakter wyłącznie zdalny, korzystam z materiałów dostarczonych przez Ciebie.
3. SPRECYZOWANIE TWOICH WYTYCZNYCH I POTRZEB
Aby jak najlepiej dopasować projekt do Twoich potrzeb zachęcam Cię do sprecyzowania Twoich oczekiwań i zadaję Ci sporo pytań o przestrzeń, nad którą będziemy pracować. W niektórych przypadkach współpracę ułatwia nam przygotowany przeze mnie formularz służący do uporządkowania wszystkich wytycznych dotyczących wnętrza. Posługujemy się tutaj również Twoimi inspiracjami, dzięki którym będę mogła wykonać projekt nie tylko estetyczny i poprawny, ale również wyrażający Twój styl i pasujący do Twojego gustu.
4. UKŁADY FUNKCJONALNE
Jest to ważny etap, w którym dowiadujemy się co rzeczywiście możemy zaplanować w Twoim wnętrzu. Często okazuje się, że możliwości przestrzeni są dużo mniejsze niż to, co początkowo zakładamy kupując np. mieszkanie. Aby wykorzystać maksymalnie powierzchnie, jaką dysponujesz, przesyłam Ci 2-3 wersje zwymiarowanych układów funkcjonalnych, z których wybierzesz te rozwiązania, które najbardziej Ci pasują. Przy mniejszych projektach (np, jednego pomieszczenia), w których są niewielkie możliwości stworzenia kilku wersji układu funkcjonalnego, wysyłam od razu wstępną koncepcje 3d.
5. KONCEPCJA
Otrzymujesz pierwsze widoki swojego wnętrza. W zależności od możliwości, jakie daje dana przestrzeń, tutaj również mogą pojawić się różne warianty. To wymagający i bardzo ciekawy etap, bo pracujemy nad estetyką wnętrza, a każdy przecież odbiera ją trochę inaczej. Dlatego po otrzymaniu wersji wyjściowej takiej koncepcji, w ramach naszej umowy istnieje możliwość stworzenia jeszcze dwóch alternatywnych wersji.
6. RYSUNKI WYKONAWCZE I WIZUALIZACJE
Jeśli zdecydowałeś się na kompleksowy projekt, to po zaakceptowaniu przez Ciebie koncepcji nadchodzi czas na doprecyzowanie wszystkich szczegółów. Otrzymujesz tutaj rysunki wykonawcze, które doprecyzowują lokalizację punktów elektrycznych, oświetlenia, umiejscowienie instalacji wodno-kanalizacyjnej, rozkład płytek i innych okładzin (podłogowych i ściennych), lokalizacje elementów wyposażenia itd. W skład rysunków wchodzą rzuty posadzek i sufitów, widoki ścian oraz rysunki mebli i zabudów wykonywanych na zamówienie – czyli wszystko co jest potrzebne wykonawcom, żeby zrealizować projekt. Oprócz tego wysyłam końcowe wizualizacje.
7. ZESTAWIENIE ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA WNĘTRZA
Otrzymujesz je zazwyczaj razem z rysunkami wykonawczymi. Zestawienie zawiera wszystkie meble ruchome, elementy wyposażenia takie jak oświetlenie, dywany, baterie, okładziny ścian i podłóg. Nie zawiera natomiast materiałów budowlanych (np. gładzie, kleje do płytek, podkłady do paneli itp.). Nie zawiera też wycen zabudów meblowych i innych elementów wykonywanych na zamówienie.